İtalya’da Büyük Kapışma

Serie A'da Napoli lider Juventus'a ilk mağlubiyeti tattırma peşinde
Napoli v Juventus
March 03,2019
22:30

İtalya’da artık alışıldığı şekilde ilk iki sıradaki takımlar belli olmuş durumda. Juventus bu yıl da liderlik ipini göğüslerken Napoli onu seyredecek gibi duruyor. Napoli’nin bu sezon da Juventus’un elinden liderliği alması çok zor görünüyor. Diğer yandan Napoli bu hafta evindeki mücadelede galip gelerek Juventus’a sezonun ilk mağlubiyetini tattırmak istiyor. Siyah beyazlılar bu sezon ligdeki 25 maçta 3 beraberlik alırken yenilgi yüzü görmedi. Juventus açısından da bu maçın prestij yönü daha ağır. Takipçisinin 13 puan önünde ve puan farkı eriyecek gibi de değil. Ancak ilk mağlubiyetini Napoli karşısında almak Juventus için oldukça ağır bir darbe olur.

BONUS: 2000TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Juventus artık İtalya’da şampiyonluğa ambargo koymuş durumda. Her yıl kadrosunu daha da kuvvetlendiren siyah beyazlılar bu sezon da Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna kattı. İtalya’da ligde yenilgi yüzü görmeyen Juventus, İtalya Kupası çeyrek finalinde Atalanta’ya 3-0 yenilerek taraftarına büyük bir şok yaşattı. Siyah beyazlılar Şampiyonlar Ligi’nde de ilk maçta deplasmanda Atletico Madrid’e 2-0 mağlup oldu.
  • İki takımın maç programına bakılınca Juventus daha şanslı bir durumda. Öncelikle bu hafta içi Şampiyonlar Ligi maçı yok. Ancak Napoli Juventus maçından sonra Salzburg ile Avrupa Ligi kapsamında karşılaşacak. Kısaca bu hafta Juventus bütün gücünü sahaya yansıtmaktan çekinmeyebilir. Oysa Napoli Perşembe akşamı oynayacağı karşılaşmayı da gözönünde bulundurmak zorunda.
  • İki ekip arasındaki ligin ilk devresindeki maç 3-1 Juventus’un üstünlüğü ile bitmişti. Napoli deplasmanda 0-1 öne geçmesine karşın sonrasında bu skoru koruyamamış ve Mandzukic’in golleri takımını öne geçirmişti. Perdeyi ise Bonucci kapamıştı. Ancak bütün gollerde imzası olan isim Ronaldo’ydu. Bu hafta da Portekizli yıldız takımının galip gelmesinde büyük pay sahibi olabilir.
  • Napoli tam saha pres yapıp, rakibinin topu çıkarmasına engel olabildiği ölçüde gole yaklaşıyor. Juventus da rakibinin sıkı presinde bocalayan ekiplerden. Napoli bu hafta galip gelmek için sürekli pres yapmalı. Ne var ki kaptırılan toplar özellikle Napoli orta sahasından çok kolay geçiyor. Bunun önlemi alınmazsa özellikle Ronaldo sayesinde Juventus rakip kalede büyük tehlikeler yaratır.
  • Maç her iki takım için de ligin geri kalanı açısından da prestij adına önemli. Yoksa kimse puan cetvelindeki ilk iki ekibin yerini değiştirecek güçte değil. Yine de Juventus’un namağlup şampiyon olmasını istemeyen Napoli maçta oldukça baskılı oynayacaktır.

Napoli ile Juventus arasındaki maçın favorisi tam olarak yok. Her ne kadar Juventus mücadeleyi kazanır gibi görünse de beraberlik ihtimali de yüksek. İki ekibin önceki maçlarına bakılınca ise toplam gol 2,5 üstü gibi duruyor.

Bahis yap -