Juventus Bütün Gücüyle Sahada Olacak

Juventus 2-0 yenildiği Atletico'dan turu almak istiyor
Juventus v Atletico Madrid
March 12,2019
23:00

Kesin bir gerçek var ki o da Juventus’un artık İtalya şampiyonluğunu fazla önemsemediği. Bu sezon sekizinci kez üst üste şampiyonluğunu ilan edecek olan siyah beyazlılar bütün planlarını Şampiyonlar Ligi’ne göre yapıyor. Sezon başında Ronaldo’yu transfer ederek kadrosunu daha da güçlendiren Juventus gelecek sezon hazırlıklarına da başladı. Bütün bunlara karşın Juventus’un bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde yükselebilmesi için Atletico Madrid’i sahasında 3 farklı yenmesi gerek. Esasında Juventus şu an ki kadrosu ile bunu başaracak güçte. Tabii gol yemediği sürece. İspanya’da Barcelona’nın ardından ikinci sırada yer alan Atletico Madrid ilk maçta görece olarak rakibine kıyasla daha kötü bir yüzdeye sahip olsa da ikinci yarıda yakaladığı fırsatları değerlendirip avantajı kapmıştı. Atletico Madrid şimdi bu avantajı kullanacaktır.

BONUS: 900TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Juventus ilk maçta Atletico Madrid ile başa baş bir mücadele sergilemiş olsa da kalesinde iki gol gördü. Özellikle rakip kaleye yapılan ataklarda kaptırılan toplar büyük tehlike yarattı. Bunun sebebi ise hem Atletico Madrid’in hızlı hücuma çıkan bir takım olması hem de Juventus orta sahasının ataklarda hücum hattına yardım ederken geriye yavaş dönmesi. Bu duruma önlem alınmazsa beklenmedik ve istenmeyen bir gol yenir.
  • Atletico Madrid için bu hafta deplasmanda olmalarına karşın 2-0’ın avantajı rahatlatıcı olacaktır. Öncelikle rakiplerinin kazanmak için atak oynayacağını ve bu ataklar sırasında kaptırılan topların nasıl tehlikeler yaratacağını biliyorlar. İlk maçtakine benzer pozisyonlar yakalamaları halinde gol bulabilir ve turu garantilerler.
  • Juventus adına kaybedecek hiçbir şey yok. Siyah beyazlılar Şampiyonlar Ligi finalini her şeyden çok istiyor ve bunun için bütün riskleri alacaklardır. Juventus’un ilk maçta sorunu rakip kaleye giderken orta sahayı hızlı geçmelerine karşın defansa takılmalarıydı. Ronaldo birkaç pozisyonda tehlike yaratmış olsa da Juventus’un istediği gibi sonuçlanmadı hiçbiri. Şimdi, turu geçmek için atakları daha organize ve soğukkanlı yapmaları şart. Tabii bu arada top kaptırırlarsa ne olacağını da biliyorlar.
  • İtalya’da deplasmanda olmasına karşın Atletico Madrid hücum hattındaki hızlı oyunu ile Juventus defansını yine zorlayacaktır. Özellikle Juventus defansının ileride yakalandığı pozisyonlar büyük tehlikeler yarattı. Juventus gol için ne kadar yüklenirse yüklensin Atletico Madrid forvetlerini düşünüp defansını ileride tutmaması gerek.

Juventus ile Atletico Madrid arasında Şampiyonlar Ligi rövanş maçında doğal olarak ev sahibi ekip favori. Şayet istediği gibi bir oyun ortaya koyarsa turu atlayabilir. Ne var ki karşısındaki ekip de Atletico Madrid ve forvetlerinin hızı tur için gereken golü atmaya yardımcı olabilir. Oldukça çekişmeli geçecek maçta Juventus galip gelse de tur Atletico’nun gibi duruyor.

Bahis yap -