Sivas İstanbul’u Seviyor

Fenerbahçe'nin evinde ağırlayacağı Sivas İstanbul'dan üç puan almayı seviyor.
Fenerbahçe v Sivas
March 15,2019
20:30

Bütün sezon boyunca istediği çıkışı yakalayamayan Fenerbahçe sezonun sonu yaklaşırken düşme hattından çıkmak istiyor. Üst üste üç maç kazanamayan Fenerbahçe, Ersun Yanal’ın gelişinden sonra biraz toparlanma belirtisi göstermiş olsa da özellikle gol atamama ve kolay gol yeme sorunları sebebiyle üç puan almakta zorlanıyor. Şimdi evindeki maçta Sivas’ı yenmek isteyen sarı lacivertliler oldukça zorlu geçecek bir maça hazırlanmış haldeler. Sivas ise bu sezon İstanbul’da yaptığı maçlarda Başakşehir ve Beşiktaş’ı mağlup ederken bir tek Galatasaray’a yenildi. Yiğidolar bu hafta da Fenerbahçe karşısında üç puan alıp, yollarına devam etmek ve İstanbul deplasmanlarından artık korkmadıklarını göstermek istiyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Fenerbahçe’nin öncelikli sorunu baskı yediği zaman yaptığı pas hataları ve kalesini bulan pek çok şutun gol olması. Sarı lacivertliler Türkiye’nin en iyi kalecilerine sahip olmasına karşın şu an hepsi formsuz durumda. Bu hafta kaleyi Harun’un koruması bekleniyor ancak bu durumda Sivas’ın çerçeveyi bulacak şutlarının gol olma ihtimali yüksek.
  • Sivas bu hafta rakibinin yumuşak karnından vurmak için tam saha baskı yapacaktır. Bunun neticesini de alması oldukça muhtemel. Bilindiği üzere sarı lacivertliler defanstan orta alana top çıkarmaya çalışırken pres yerse pas hatası ve top kaybı yaşıyor. Bu hafta da aynısı tekrarlanacak gibi görünen durumda Sivas ilk golü atar.
  • Galibiyet için Fenerbahçe sağ ve sol beklerinin kanatlarla birlikte oldukça iyi hareket etmesi şart. Bu tarzda iyi bir oyun ortaya konması halinde ya Soldado’dan ya da orta sahadaki oyunculardan gol gelir. Aksi halde sarı lacivertliler oldukça zorlanır.
  • Sivasspor ilk yarıda rakibine oranla çok daha iyi bir oyun oynayacağa benziyor. Eski Fenerbahçeli Özer Hurmacı’nın orta sahada hızlı top çıkaracağı ve Sivas’ın gol ayaklarının pozisyonları değerlendirmek için fırsat kollayacağını göz önünde bulundurmak lazım. Sivas ilk yarıyı iki farklı üstünlükle tamamlarsa işi kolaylaşır aksi halde Fenerbahçe ikinci devre daha etkili oynayacaktır.
  • Fenerbahçeliler adına Cuma oldukça önemli bir gün. Hem basketbol takımı hem de futbol takımı önemli maçlara çıkıyor. Sivas karşısında Fenerbahçe beklenilenden daha az bir seyirci ile oynarsa bu rakibe yarar.

Fenerbahçe ile Sivasspor arasındaki maç daha çok berabere biteceğe benziyor. Maçın ilk yarısında Sivas’ın daha iyi bir futbol oynaması ve ilk golü atması yüksek ihtimal. İkinci devre ise oyuna Fenerbahçe damgasını vuracaktır. Toplam gol 2,5 altı olacak gibi görünürken birinci devre sonu için de 1,5 altı ihtimali yüksek.

Bahis yap -